התא לשיוויון מגדרי

  • התא פועל למען קידום שיח מגדרי ופמניסטי במכללה ובאזור הגליל העליון באמצעות פעילות שוטפת וחיה של התא ויצירת שיתופי פעולה עם נשים יוזמות המובילות פעילות פמניסטית באזור. עיסוק בתכני מגדר, מיניות, אלימות במשפחה ואלימות מגדרית כחלק מהשיח הסטודנטיאלי ומקום פתוח לשיח ולשינוי. התא פועל למען נגישותובתכניו לסטודנטים והסטודנטיות מכלל המגזרים והמגדרים בדגש על מעורבותם ופתיחת מקום בטוח לביטוי עצמי, למידה, רכישת כלים ואקטיביזם.

התפקידים המוצעים השנה עבור 2 נ"ז הם:

         פעיל.ה דוברת את השפה הערבית – להנגשת השיח גם לנשים ערביות, חיבורם לפעילויות קבוצות הנשים, שותפות ביצירת המפגשים וקבוצות הנשים עם תוכן רגיש ורלוונטי לאוכלוסייה זו. אנו מאמינו כי אם תהיה נציגה הדוברת את השפה הערבית נצליח להיות תא רלוונטי יותר להר

          פעילה ליצירת קבוצת נשים אינטימית – פעילה המתחזקת קבוצה פעילה שנפגשת פעם בחודש ומהווה מקום בטוח עבור נשים לעסוק בתכנים והתמודדויות הקשורות בתוכן מגדרי. הפעילה תעבוד בשיתוף פעולה עם הנציגה הדוברת את השפה הערבית ויהווה קבוצה פעילה ותורמת. קבוצה זו תעבוד בשיתוף פעולה עם ק"למה ותהווה קבוצה תהליכית לסטודנטיות גם בנושאי התמודדות עם הטרדות מיניות .

          פעילה ליצירת וליווי פרויקטים חברתיים – פעילה זו תלווה תוכניות של "פוליטיקאיות צעירות", קורס הגנה עצמית, קשר מכללה – קהילה ותרומה לקהילה בפרויקטים של התא בקהילה כגון סדנאות בבית ספר, קשר והתנדבות במרכז "נשי אישי" ועוד.

–   פעיל גבר- ליצירת קבוצת גברים והעלאת מודעות של גברים לשוויון מגדרי – הקבוצה תעסוק בתכני מיניות, מגדר ביחסים, השתתפות פעילה באירועים והתגייסות של רוח גברית כמאבק משותף של הגברים והנשים גם יחד. הפעיל יהווה נקודת תווך של הנגשת המידע ברגישות ובהכוונה גם לגברים בתכנים רלוונטיים למגדר, יצירת שיח פתוח גברי מתוך הבנה שבקבוצת גברים ניתן לעבור תהליך וכי ישנו הצורך במרחב פתוח כדי לאפשר לגברים לעבור תהליכי עומק בנושאים אלו. אנו מאמינות כי דמות גברית הפעילה בתא לשוויון מגדרי תתמוך בפעילות התא ותחבר.

 

ליצירת קשר
שיר קרן – 0542491090
מיקה מארק – 0543328044